Od teraz dostępne w Polsce: analiza gleby w czasie rzeczywistym za pomocą AgroCares Skaner

AgroCares wprowadza wraz z lokalnym partnerem Blue Fifty pakiety Skaner na polski rynek na Polagro Expo w Poznaniu w dniach 18-21 stycznia. Skaner w połączeniu z aplikacjami na smartfonie pozwoli rynkowi rolnemu na przetestowanie poziomu pH i struktury gleby oraz otrzyma praktyczne zalecenia dotyczące wapna w ciągu 10 minut. Od wczesnej wiosny aplikacja zostanie rozszerzona w celu pomiaru N, P i K oraz dostarczy zaleceń dotyczących nawozów.

 

skaner glebyFirmy AgroCares i Blue Fifty będą obecne na Polagro Expo w Poznaniu (stoisko 27) oraz będą demonstrować skaner. W ramach demonstracji skaner z licencją można nabyć na Polagro Expo ze specjalną zniżką na początek w wysokości 25% (z 4700 € na 3500 €)

 

Jak działa technologia AgroCares?

Technologia czujników opracowana przez AgroCares wykorzystuje globalną bazę danych kalibracyjnych. W tej bazie danych widmo elektromagnetyczne próbek gleby z dużej części świata jest przechowywane razem z charakterystyką chemiczną. AgroCares Skaner wykorzystuje technologię czujników podczerwieni (NIR), przetwarzając dane kalibracyjne czujnika na chemiczne właściwości gleby. Usługa za pomocą Skanera umożliwia monitorowanie żyzności gleby w okresie wegetacji roślin uprawnych. Aplikacja na smartfonie wyświetla stan gleby w ciągu 10 minut. Skaner działa ze smartfonem i powiązanymi aplikacjami, które są ciągle odnawiane i rozszerzane.

O AgroCares

AgroCares opracowuje innowacyjną technologię precyzyjnego rolnictwa do analizy gleby, paszy i liści. Firma jest częścią Dutch Sprouts, twórcy niedrogiej technologii, która pozwala rolnikom generować więcej przychodów. W AgroCares eksperci rolni współpracują z naukowcami w celu udostępnienia wysokiej jakości wiedzy rolniczej przystępnej cenowo dla rolników i hodowców. AgroCares przekazuje rolnikom technologię dosłownie w ich ręce.

 

O Blue Fifty

Blue Fifty jest przedstawicielem AgroCares w Polsce. Specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach związanych z glebą, wodą oraz energią odnawialną. Reprezentuje nowatorskie technologie oraz wprowadza innowacyjne rozwiązania związane z gospodarowaniem tymi zasobami.

Więcej informacji:
Blue Fifty Polska
Ul. Łukasiewicza 10, 31-429 Kraków
Tel: 781 217 204
E-mail: h.herbus@blue-fifty.com
Strona internetowa